Amonyum Bi Florür nedir? Nerelerde kullanılır?

by ali perkins

Amonyum Bi Florür nedir? Nerelerde kullanılır?

by ali perkins

by ali perkins

Görünümü : Beyaz tuz şeklinde

Kimyasal Adı : Amonyum Hidrojen Florür

Kimyasal Formülü : NH4HF2

Ambalaj Şekli : 25 Kg Çuvallarda

Tanımı ve Kullanım Alanı :

Bu renksiz tuz, bir zamanlar düşünülmüş hidroflorik asit yolundaki bir cam etokanttır ve bir ara maddedir. Amonyum bi florür veya pul pul kristalidir. Suda kolayca çözünebilir ve kolaylıkla çözünebilir. Amonyum hidrojen florür, amonyak ve hidrojen florür den üretilir. Amonyum bifluorür, heksaflorosilik asitten hidroflorik asit üretiminde bir ara madde olarak düşünülmüştür.

Kullanım Alanları

  • Suda çözülür ve zayıf bir hidroflorik asit çözeltisi oluşturur.
  • gazı kapalı alanlarda toplanabilir. Çelik, nikel veya alüminyum kapları kullanmayın.
  • Amonyum bifluorür (amonyum hidrojen florür olarak da bilinir), metal yüzeyleri, örneğin alüminyum için bir parlatma tuzu olarak kullanılır.
  • Amonyum biflüorür kazınmış cam, antiseptikler, berilyum için çözücü metal polonyum, analitik ajan için yüzey oluşturucu madde ve silisli çelik plaka için aşılama maddesinde kullanılır.
  • Amonyum bifluorür, cam eğirme ve nadir elementlerin ekstraksiyonunda kullanılır veya antiseptikler ve mordant olarak kullanılır.
  • Amonyum biflüorür ayrıca ahşabın koruyucu ajan, alüminyumun parlaklaştırıcı ajan, tekstil endüstrisinde kullanılan pas uzaklaştırıcı ajan ve analitik reaktif vb. Olarak da kullanılabilir.
  • Amonyum bifluorür, yağ sahasının asit muamelesinde ve magnezyum ve magnezyum alaşımının yapımında kullanılır. Hafif elimine edici, dondurucu üreten ve etchant cam olarak kullanılabilir.
  • Amonyum biflüorür veya mantar önleyici bir mastik Douglas-köknar kazıklarına çürümeye karşı uzun vadeli koruma sağlayabilir.
  • Amonyum bifluorür diğer uygulamalar arasında ampullerin, parfüm şişelerinin ve bina camının cam yüzeylerinin donlanması ve sayısız kimyasal işlemlerde kullanılması bulunmaktadır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Türkiyenin Kimya Deposu // Kimyadeposu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top