Sodyum Metasilikat Nedir? Nerelerde Kullanılır?

by ozkancol

Sodyum Metasilikat Nedir? Nerelerde Kullanılır?

by ozkancol

by ozkancol

Sodyum metasilikat bir silisik asit tuzudur ve bir inorganik tuz ürünü olarak sınıflandırılır ve moleküler formülü Na2SiO3 . Toksik olmayan, kokusuz ve zararsız bir beyaz toz veya kristal parçacıktır. Suda çözünür, ancak alkol veya asitlerle çözünmez. Sulu çözeltisi alkalindir ve havayla temas ettiğinde higroskopi ve çözünebilirliğe sahiptir. Arındırıcı, emülsifiye edici, dağıtıcı, nemlendirici, nüfuz eden ve PH tamponlama özelliklerine sahiptir. Sodyum metasilikat, köpüren alkalin ile kostik sodalı su arasındaki ısı reaksiyonundan kaynaklanan düşük molekül ağırlıklı bir kristaldir. Ürünler, susuz, pentahidrat ve nonahidrat bileşiklerini içerir.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA DA..

İnorganik elektrolitler arasında, sodyum metasilikatın aktif alkaliliği ve PH tamponlama indeksi en yüksektir. Yağlarda güçlü nemlendirme, emülsiyonlaştırma ve sabunlaşma etkisi vardır. Saf olmayan maddelerin ortadan kaldırılması, dağıtılması ve süspansiyon haline getirilmesi mükemmel bir yöntemdir ve kirleticilerin tekrar toplanmasını önleyebilir. Güçlü temizlik, tamponlama ve nötrleştirme yetenekleri vardır, yağları emülsiye edebilir, inorganik maddeler için anti-flocculant, metalleri erozyona karşı korur, sodyum tripolifosfatın yerine deterjanlar ve metal temizleme maddeleri üretebilir, böylece sodyum tripolifosfatın çevresel kirliliğini azaltır. .

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA DA..

Sodyum metasilikat, çamaşır deterjanı, seramik, kaplama, tekstil, matbaa, kağıt yapımı, beton, çimento, yanmaz malzemeler, yağlar, deri işleme ve diğer birçok endüstriyel alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Şu anda onu en çok kullanan endüstriler: seramik, endüstriyel temizlik, çamaşır deterjanı, beton, matbaa, kağıt yapımı, çimento, yağ madenciliği vb.

Kullanım Alanları

  • Endüstriyel ürünler için hammadde (silika sola, silika jel, çökel silikalar, zeolitler, alüminosilikalar, magnezum silikalar, sentetik killer, seramik ve katalizörler)
  • Deterjanlar(kumaş yıkama tozları, bulaşık yıkama deterjanları, endüstriyel temizlik ajanları)
  • Yapışkanlar ve birleştirici (kağıt, karton, kömür tozu briquetleri, çatı döşeme kiremitleri tuğlalar ve seramikler, kırılmayan çimentolar), plasterler, harçlar, döküm kalıpları ve içleri kaynak değnekleri)
  • Yüzey kaplama (Titanyum dioksit üretimi, beton, masonluk için ve cam yüzeyler için boyalar, ateşe dayanıklı cam, tünel ve maden inşaatı için sprey kaplama)
  • Kağıt hamuru ve kağıt imali (mürekkep bozma ve beyazlatma)
  • Su muamelesi (aşınmadan koruma)
  • Sivil mühendislik (toprak mühürleme, delmede , tünel açmada, madenlerde, arazileri ölçeklemede, maden ocağı inşasında stabilizasyon, sahil şeridi düzenlemede stabilizasyon)
  • Arıtılmış petrol geri kazanma (petrol akımını geliştirmek)
  • Tekstil işlemleri (beyazlatıcı ve boya stabilizörü)
  • Seramik ürünler.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Türkiyenin Kimya Deposu // Kimyadeposu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top