TOZ METALÜRJİSİ NEDİR

by ozkancol

TOZ METALÜRJİSİ NEDİR

by ozkancol

by ozkancol

Toz Metaller, yüksek mukavemet/ağırlık oranına sahip olduğu için havacılık, savunma sanayi, otomotiv endüstrisinde mekanik parçalardan, yüksek performanslı fren sistemlerinde kullanılan kendinden yağlamalı yataklar ve fren balatalarına kadar çok çeşitli uygulamaların yanı sıra kaynak ve elmas kesici uçlarda kullanılmaktadır.

Her toz metal, uygulamaya bağlı olarak hususi özelliklere sahip bir teknik ile üretilir.

SU ATOMİZASYON TOZLARI

Ürün performansını artırmanın bir yolu da Toz Metal yapısal parçalarda daha yük-sek yoğunluk seviyelerine ulaşmaktır. Bu nedenle Bakır (Cu) ve Bakır (Cu) alaşım tozlarının su atomizasyon yöntemiyle üretimi her geçen gün artmaktadır. Atomizasyon, yüksek enerjili bir sıvı veya gazın ergimiş metali parçalamasıyla oluşur.

Su atomize bakır tozları düzensiz parçacık şekline sahiptir ve bu nedenle iyi bir ham mukavemete sahiptir. Toz partikülleri dahili gözeneklilik içermez ve özellikle sıcak preslemedeki tavlama işleminin gelişimi nedeniyle üstün sıkıştırılabilirliğe sahiptir.

Su atomize tozlar bu nedenle Toz Metal yapısal parçalarda yüksek ham yoğunluğun arandığı yerlerde tercih edilen malzemedir.

GAZ ATOMİZASYON TOZLARI

Metal ve metal dışı tozları çeşitli yollarla üretilir.  Bunlardan en önemlisi, atomizasyon sıvısı olarak inert bir gazın kullanıldığı gaz atomizasyon işlemidir.
Gaz atomizasyonda koruyucu atmosfer gazı ve atomizasyon için azot, argon veya helyum kullanılmaktadır. Üretilen tozlar düzenli küresel olmakla birlikte gözenek içermez. Üretim parametreleri iyi optimize edildiğinde oksijen içeriği 100 ppm’in altındadır.

Küresel tozlar, ham mukavemetin bir sorun olmadığı ancak tozun kaptaki paketleme yoğunluğunun önemli olduğu sıcak ve soğuk izostatik preslemede özellikle yararlıdır.

  • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
  • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
  • 05523307100-05325466184
  • kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
  • potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
  • parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top