Çinko Tozu Nerelerde Kullanılır?

by ozkancol

Çinko Tozu Nerelerde Kullanılır?

by ozkancol

by ozkancol

Çinko tozu veya çinko tozu mavimsi gri bir toz halinde gelir. Kokusu yoktur ve suda çözünmez. 907 santigrat derece veya 1.665 derece Fahrenheit kaynama noktası ve 419 santigrat derece veya 786 Fahrenheit erime noktasına sahiptir. Oldukça yanıcıdır ve doğru kullanılmadığı takdirde kendiliğinden yanma meydana gelebilir; Bununla birlikte, düzgün bir şekilde kullanıldığı ve saklandığı sürece normal koşullar altında çok kararlıdır.

Kimyasal özellikler

Çeşitli saflıklar% 99,9 ila% 99,9999 arasında

Fiziki ozellikleri

Parçalar, atışlar, yosunlar, granüller, pullar, tozlar ve çeşitli toz granülasyonları 20 X 325 mesh’den 325 mesh’e kadar ve 5 mikron veya daha az APS ile daha ince bir şekilde elde edilebilir.

Tipik uygulamalar

Sürtünme malzemeleri, sprey galvanizleme, mekanik kaplama, kimyasal formülasyonlar ve piller

paketleme

Kovalar, davul ve süper çuval

Depolama ve Taşıma

Çinko tozu, yanıcı ve tehlikeli bir madde olduğu için uygun şekilde ve dikkatle kullanılmalı ve saklanmalıdır. Sıkıca kapatılmış bir kapta her zaman saklanmalı ve uyumsuz olduğu maddelerden uzak tutulmalıdır. Bu maddeler su, kükürt, güçlü asitler ve bazlar, ısı, klorlanmış çözücüler, aminler ve kadmiyumdur. Havaya karşı hassastır, ancak serin ve kuru yerlerde sabittir.

Uygulamalar

Çinko, toz formunda veya diğer formlarda olsun, birçok kullanımları vardır. Çoğunlukla çelikte korozyon önleyici bir madde olarak galvanizleme için kullanılır; Hassas bileşenlerin kalıp dökümünde; pirinç yapımında; boya yapımında; tıpta ve kozmetikte; ve hayvanlar, bitkiler ve insanlar için mikro besin olarak. Uygulamaya bağlı olarak çinko, çinko oksit, çinko sülfat, çinko alaşımı, çinko klorür, çinko karbonat, çinko fosfat ve çinko kromat formunda olabilir

pars çinko tozu,çinko tozu,dmrsüren çinko tozu,zincar çinko tozu,zinc powder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top