Kanatlı Hayvan Kümes Altlığı Olarak Zeolit Kullanımı

by ozkancol

Kanatlı Hayvan Kümes Altlığı Olarak Zeolit Kullanımı

by ozkancol

by ozkancol

Kanatlı hayvan çiftliklerinde hayvanların altlarının kuru kalması ve koku oluşmasını engelleyen bir üründür. Hayvan hastalıklarının sebeplerinden birisi aşırı amonyak kokusunun hayvanların yaşadıkları ortamlarda oluşmasından kaynaklanır. Zeolit kanatlı hayvan altlığı bu sorunu kökünden çözmektedir. Rahat ve ferah ortamlar sağlayarak hayvanların sağlıklı ortamlarda yaşamalarını ve verimlerinin daha da artmasını sağlar.

Yapılan birçok araştırmada zeolit/klinoptilolit altlıkların amonyağı %90’lara varan oranda ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır. Liang ve ark göre. (2005)

Evcil hayvan olarak evlerde kafesler içerisinde beslenen kanatlı hayvanlar (kuşlar, papağanlar vb. tüm kanatlı hayvanlar) kafes içerisinde ki dışkılarından çıkan sıvılar ve amonyak gazı gibi gazlar hem hayvan için hem de ortam için pek hoş olmayan kokular yaymaktadır. Zeolit kanatlı hayvan altlığı kullanımında hem kokuların giderilmesi hem de dışkının kurutulması sağlanmış olur. Böylece ortamda koku oluşumu engellenir kafes sürekli kuru kalır.

· Hayvanların dışkı ve idrarlarından kaynaklanan Amonyak gaz oluşumunu %90 lara varan ölçüde azaltır.
· Kümes ve çiftliklerdeki Nem ve koku oluşmasını engelleyerek hayvanların altlarının sürekli kuru ortamın ferah kalmasını sağlar.
· Nemden dolayı oluşan bakteri üremesini engeller.
· Sinekleri azaltır, patojenleri öldürür.
· Antibiyotik ilaç kullanımı azaltır.
· Hayvanların hastalanma riskini azaltır
· Kalite ve verimi artırır.
· % 100 doğal ve güvenlidir. Hayvanların yemesinde eşelemesinde hiçbir zararı olmadığı gibi faydası vardır ve toksik değildir
· İnsan, hayvan ve çevreye karşı tamamen zararsızdır, toprak içinde çok faydalıdır.
· Ekonomik ve doğa dostudur.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Türkiyenin Kimya Deposu // Kimyadeposu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top